Sportovní gymnastika

Do oddílu sportovní gymnastiky Gym club Třebíč přijímáme děti již od 4 let.

6Děti trénují 2x týdně 1,5 hod., a to v PO a ST od 16:00 – 17:30 hod. Trénink spočívá ve všeobecné průpravě na nářadí. Klademe důraz na obratnost, sílu, odvahu, orientaci v prostoru, rovnováhu. Nebráníme se přijetí i starších dětí.

Starší děvčata zařazujeme do disciplíny TEAMGYM zahrnující tyto gymnastické aktivity:

• pohybová skladba - na hudbu cvičí 6-12ti členná družstva
  • akrobacie - akrobatické řady z různých salt na pružném páse (tumbling)
  • trampolína - skoky (salta) z malé trampolínky

Starší děvčata mají trénink 3x-4x týdně:
Po 16:00 - 18:00
St 16:00 - 18:00
Pá 15:00 - 18:00
So někdy

Tréninky občas probíhají i v Brně, kde je molitanová jáma, do které se nacvičují dvojná salta a která není v Třebíči k dispozici.

Naši gymnasté nám zůstávají věrni i po ukončení ZŠ a pokračují v tréninku i na středních školách. V současné době máme tři družstva: kategorie Junior I (do 12 let), Junior II (do 16 let), Junior A / 13 až 17 let / a 12 trenérů. Zúčastňujeme se nejrůznějších soutěží v ČR i zahraničí. Závodíme pod ASPV, ČGF a AŠSK.

Úspěchy našich gymnastek ve školním roce 2017/2018

Semifinále Česko se hýbe ve školách plných zdraví 2018 v Brně
gymnastky – vítězství

Mistrovství ČR TeamGym ČGF a International CUP 2018 v Praze
kategorie Junior I – 5. místo
kategorie Junior II – 5. místo
International CUP - kategorie Youth – 1. místo (tým A) a 2. místo (tým B)

Republikové finále poháru Poháru AŠSK TeamGym 2017
kategorie Junior 0 – 3. místo
kategorie Junior I – 3. místo
kategorie Junior II – 2. místo

Zúčastňujeme se i mezinárodních závodů:

TeamGym Intenational Cup 2018 v Cesenaticu (Itálie)
tým A - 3. místo
tým B - 4. místo

Také se zúčastňujeme soutěží v pódiových skladbách a různých vystoupení. V roce 2008 jsme s zúčastnili festivalu Eurogym v Albi ve Francii. V roce 2010 jsme po vítězství na mistrovství ČR v Ostravě postoupili na mistrovství Evropy ve Švédsku (první start oddílu na takovémto závodě, historický úspěch).

Obrazovou dokumentaci najdete ve fotogalerii a videogalerii. Také sledujte aktuality.